MedicalGuidelines.pl poleca:

Wytyczne Diagnostycznoterapeutyczne dla Lekarzy POZ - Pacjent z łagodnym rozrostem stercza i chorobami współistniejącymi
Czasopismo Medical Cases- nr 1 sierpień 2015
Terminarz wydarzeń

Nie przegap najciekawszych wydarzeń roku!


Piksel

Ile NFZ płaci za zaszczepienie p/COVID-19?

Opublikowano:

Autor:NFZ ogłasza stawkę za zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19. Cena zależy od miejsca wykonania szczepienia oraz uwzględnienia kosztów ewentualnego transportu pacjenta.

 

Za udział w programie jest przewidywane dla świadczeniodawcy wynagrodzenie w wysokości:

 

- 61,24 zł za jedno szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 w punkcie szczepień bez transportu pacjenta;

 

-68,15 zł za jedno szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 w punkcie szczepień z uwzględnieniem transportu pacjenta na szczepienie;

 

- 95,70 zł za jedno szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 przeprowadzone w miejscu zamieszkania pacjenta;

 

- 73,19 zł za jedno szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 przeprowadzone w miejscu zamieszkania pacjenta w przypadku więcej niż 5 pacjentów przebywających pod jednym adresem.

 

Został podany również sposób rozliczenia należności za szczepienia.

 

Powyższe stawki zostaną ujęte w zarządzeniu Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Wykonanie szczepienia ma zostać zarejestrowane przez podmioty wykonujące w systemie CEZ. Wypełnienie karty szczepień uznaje szczepienie za wykonane.

 

CEZ przekaże dane o wykonanych szczepieniach do NFZ. Podmioty wykonujące szczepienia będą wystawiać rachunek do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ za wykonane i zarejestrowane w systemie CEZ szczepienia przeciw COVID-19 w terminach określonych w zarządzeniu Prezesa NFZ- raz na miesiąc lub częściej za zgodą dyrektora OW NFZ.

Na podstawie złożonych rachunków, oddział wojewódzki NFZ będzie dokonywał zapłaty należności na wskazane konto bankowe podmiotu.


powrót