MedicalGuidelines.pl poleca:

Wytyczne Diagnostycznoterapeutyczne dla Lekarzy POZ - Pacjent z łagodnym rozrostem stercza i chorobami współistniejącymi
Czasopismo Medical Cases- nr 1 sierpień 2015
Terminarz wydarzeń

Nie przegap najciekawszych wydarzeń roku!


Piksel

Ponowny apel o raportowanie o zakażeniach i zgonach wśród personelu medycznego w związku z Covid-19

Opublikowano:

Autor:W ciągu ostatnich tygodni nastąpił drastyczny wzrost liczby zakażeń oraz zgonów wśród lekarzy, lekarzy dentystów i personelu medycznego. W związku z tym, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja ponownie zaapelował do Ministra Zdrowia o systematyczne publikowanie powyższych danych.

Swoje pismo prezes NRL uzasadnia faktem, iż wiedza o liczbie zakażonych pracowników medycznych jest niezbędna dla poszczególnych samorządów zawodów medycznych, które na tej podstawie podejmują odpowiednie działania.

 

Ponadto posiadanie pełnych danych o skali zakażeń wśród personelu medycznego i liczbie osób, które w związku z tym podlegają obowiązkowej kwarantannie, pozwoli osobom kierującym placówkami medycznymi podejmować właściwe decyzje związane z zarządzaniem podmiotem, a w razie konieczności wprowadzać dodatkowe rozwiązania, które uchronią personel medyczny przed zakażeniami.

W związku z drastycznym wzrostem zakażeń i zgonów wśród personelu medycznego, Prezes NRL zwrócił się z apelem o zapewnienie ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków personelu medycznego udzielającego wszelkich świadczeń w okresie epidemii, w przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, na koszt państwa.


powrót